איך בוחרים מאווררי תקרה לבית?

5 (100%) 5 votes

איך בוחרים מאווררי תקרה לבית ?

כשניגשים לרכוש מאוורר תקרה נתקלים במוצר, שרובנו, לא הכרנו קודם לכן, עם מורכבויות שונות ואחרות מאלו שאנחנו מכירים.

לבחירת מאוורר תקרה איכותי, בין אם מדובר במאוורר תקרה מעוצב  לתוך הבית או מאוורר תקרה לפרגולה, ישנם מרכיבים רבים שצריכים להיבחן ושאלות רבות שיש לשאול, ביחס למוצרי אוורור/ קירור אחרים.

על מנת לעזור לכם בבחירת מאוורר התקרה שיתאים לכם החלטנו לרכז עבורכם את כל השאלות שכדאי לשאול לפני רכישת מאוורר תקרה.

 1. איזה מנוע יש למאוורר תקרה?

למאווררי תקרה ישנם שני סוגי מנועים: מנוע DC המנוע האיכותי והמתקדם, בעל פעולה שקטה יותר, חסכוני יותר בצריכת חשמל, בעלי אטימות טובה יותר למים ולחות ובעל אורך חיים ארוך יותר. מנוע AC הוא סוג מנוע מיושן יותר, זול יותר, בעל צריכת חשמל גבוהה יותר. מבין שני סוגי המנועים מנועי DC  הינם מנועים יקרים יותר ונחשבים איכותיים יותר.

 1. מה גודל החלל אותו נרצה לאוורר?

בשוק קיים מגוון רחב של מאווררי תקרה בעצמות ובגדלים שונים. ככל שעצמת המאוורר וגודל כנפיו גדולים יותר, כך המאוורר מתאים לחלל גדול יותר. לרוב, מאווררי תקרה בעלי מנוע DC 30W עם כנפי 48 אינץ' יספיקו לחללים ממוצעים של 15-20 מ"ר. לחלל של 30 מ"ר ומעלה נזדקק למאוורר עצמתי יותר עם להבי 60 אינץ' ומעלה.

 1. איך מפעילים את מאוורר התקרה?

למאווררי התקרה השונים ישנם אמצעי הפעלה מגוונים- מפסק קיר, שלט אלחוטי אינפרא אדום (כמו זה של הטלוויזיה), שלט RF וישנם מאווררי תקרה הניתנים לשליטה באמצעות אפליקציה בטלפון. שלט אינפרא אדום נחשב לשלט הנחות ביותר, בעוד שלטי RF או אפליקציות נחשבים לנוחים ומשדרגים את חווית השימוש במאוורר, כאשר תוכלו לשלוט על עצמת התאורה ועל עצמת האוורור של מאוורר התקרה. חשוב לזכור כי שלט עשוי להיאבד, ולכן יחד עם שלט איכותי המאפשר שליטה על המאוורר מכל נקודה בחלל מומלץ להתקין מפסק קיר, כחלופה/ ליד מפסק התאורה הקיים בחלל.

 1. מה גובה החלל הנדרש עבור מאווררי תקרה?

מאווררי תקרה ניתנים להתקנה כמעט בכל חלל. גובה תקרה מינימלי להתקנת מאוורר תקרה משתנה בין מאוורר תקרה אחד למשנהו, אך כלל האצבע הוא שחובה שיהיה גובה של 230 ס"מ, לפחות, מגובה הלהבים לרצפה. הגובה האופטימלי להתקנת מאוורר התקרה הוא 250 ס"מ, ולכן, במידה ותקרת החלל גבוהה, רכשו מוטות הנמכה תואמים.

 1. האם יש חשיבות למספר כנפי המאוורר?

כמעט ולא ניתן להרגיש הבדל בין מאוורר תקרה עם שתי כנפיים למאוורר תקרה עם שלוש כנפיים או יותר.

 1. כיצב אפשר לדעת מה באמת ההשפעה של מאוורר התקרה?

זרימת אוויר נמדדת ב- CFM – ככל שמדד זה גבוה יותר, כך תרגישו את עצמתו של המאוורר יותר טוב.

 1. האם מצב חורף הכרחי במאוורר תקרה?

מצב חורף הוא מצב בו להבי המאוורר פועלים נגד כיוון השעון, ולמעשה, דוחפים את האוויר כלפי מעלה. אוויר חם מצטבר בתקרה, ולכן מאוורר תקרה בעל מצב חורף יאפשר לכם לפזר את האוויר החם שהצטבר ולהביא לחסכון משמעותי בעלויות החשמל.

 1. האם יש צורך בגוף תאורה משולב במאווררי תקרה?

שילוב גוף תאורה במאוורר תקרה הינו שיקול עיצובי וכלכלי גם יחד. רכישת גוף תאורה נפרד יכולה לעלות כמו מאוורר תקרה, ולכן שילוב של גוף תאורה יחסוך כסף רב. בחללים קטנים, ובעיקר בתוך הבית, נהוג לשלב גוף תאורה במאווררי תקרה. חשוב לבדוק כי גוף התאורה עצמתי מספיק ומותאם לחלל, וכן כי הוא מורכב מטכנולוגיה מתקדמת, כדוגמת LED.

 1. מה האחריות שמקבלים על מאווררי תקרה?

מאווררי תקרה מגיעים עם אחריות שונה על רכיבים שונים. החלק היקר ביותר במאוורר התקרה, וגם החלק המורכב ביותר לתיקון/ החלפה הוא מנוע המאוורר. מרבית היצרנים מספקים אחריות על כל המוצר לשנה ועל המנוע לשנה עד מספר שנים. בחרו מאוורר תקרה בעל אחריות מורחבת ככל הניתן על המנוע (בטח אם רכשתם מנוע DC).

 1. מי מתקין מאווררי תקרה?

מאווררי תקרה הינם מוצר חשמלי לכל דבר, ולכן, על פי חוקי מדינת ישראל, רק חשמלאי מוסמך רשאי להתקינם.

לכל מאוורר תקרה מצורפת חוברת התקנה והפעלה, כאשר שלב ההתקנה מיועד לחשמלאים מוסמכים בלבד.

חשוב לנו לשמור עליכם מפני סכנת התחשמלות. שימו לב כי עבודות חשמל המבוצעות שלא על ידי חשמלאי מוסמך מהוו עבירה פלילית וסכנת חיים של ממש עבורכם ועבור הסובבים אותכם.

מעבר לעובדה זו- התקנת מאווררי תקרה, שלא על ידי אדם מנוסה, עשויה להפוך גם את מאוורר התקרה האיכותי ביותר לרועש, מסוכן וכזה שלא תרצו להשתמש בו לעולם.

התקנת מאוורר תקרה לא מומלצת על תקרת גבס, אלא אם נבנתה קונסטרוקציה תואמת.

 1. האם ניתן להתקין מאוורר תקרה בחלל עם תקרה משופעת?

כן, ניתן להתקין מאוורר תקרה על תקרה משופעת, אך יש לבצע חישוב ולהשתמש במוטות מיוחדים המיועדים לתקרות משופעות. כמובן שחשוב להקפיד גם כאן כי לאחר ההתקנה יהיה גובה מינימלי של 230 ס"מ מלהבי המאוורר לרצפת החלל.

 

כן, זה ארוך, מורכב, ויש הרבה משתנים שצריכים להיבחן כשרוצים לרכוש מאווררי תקרה.

אם עדיין לא הצלחנו לעשות לך סדר או אם נתקלת בשאלה ללא מענה, יועץ מקצועי זמין עבורך במוקד השירות שלנו.

מאוורר תקרה
0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר.